Патиките на Мајкл Џордан продадени за рекордни... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 18 мај 2020
patikim1.jpgПотпишани патики на Мајкл Џордан од 1985 година се продадоа на онлајн аукција за рекордна сума од 560.000 долари.

Дел од првата серија на брендот „Најки Ер Џордан“, легендарниот кошаркар на Чикаго булс ги носел овие патики во својата прва сезона во НБА и се очекуваше да достигнат цена меѓу 100.000 и 150.000 долари. Она што е карактеристично за овие патики е што се со различна големина.

Досегашниот рекорд од 437.500 долари го држеше пар тркачки патики „најки мун шуз“ од 1972 година.

Патиките достигнаа рекордна цена среде прикажувањето на документарната серија „Последниот танц“, која се фокусира на последната шампионска сезона на легендарната генерација на Булс.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive