Охриѓанец и стружанец не ја почитувале забраната... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 09 април 2020
svrohrid2q.jpgИзминатово деноноќие,   во периодот од 07 часот на 08.04 до 07 часот на 09.04.2020 година, две лица (Охрид-1, Струга-1) не ја почитувале забраната за движење за време на спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19. . Во истиот период, не се регистрирани собирања на граѓани,  кражби и  сообраќајни незгоди. Во текот на вчерашниот ден околу 17 часот,  при извршена контрола на булеварот „Туристичка“ во Охрид, затекнато е лицето Б.К.(27) од струшкото село Велешта кој, извршил злоупотреба на добиената дозвола за движење, со важност само за  атарот на селото. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава. На 08.04.2020 година, околу 18 часот, во полициската станица во Струга, пријавен е нарушен јавен ред и мир, со карање и оштетување на предмети, извршено на улицата „Елпида Караманди“ во Струга. Приведен е нарушителот И.Д.(25) од Струга и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive