Георгиески го честиташе Денот на Ромите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 08 април 2020
konstan1q.jpgГрадоначаланикот на Охрид Константин Георгиески упати честитка до ромската заедница по повод Денот на Ромите
– Почитувањето на различностите, градење соживот и еднакво општество за сите е нашата најголема сила. Ромите како заедница се нераскинлива алка од таквото општество. Тие со нивното делување, преку учеството во локалната, законодавната, извршната власт и образованието, во голема мера придонесуваат во градењето и развојот на Охрид во секоја сфера од општествениот живот. Сепак претстои уште многу работа особено во рушењето на стереотипите и предрасудите, но и работа во економската нееднаквост, која е значајна пречка во целосното остварување на ромската заедница. Сите ние, заедно ќе се бориме и ќе се избориме за еднакви прави и можности и за почитување на различностите.

Најискрено ви го честитам „8-ми Април – Меѓународниот денот на Ромите“ , со желби за многу успех и просперитет, личен и како заедница, стои во честитката на градоначалникот Константин Георгиески.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive