Непознат дарител донесол 150 литри гелови во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 08 април 2020
gelovi1q.jpgДарител кој сакал да остане анонимен донесол 150 литри антибактериски гел во седиштето на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) во Охрид, кои ќе бидат распоредени во полициските станици во Охрид, Струга, Кичево и Дебар.

„ИПА-Регион Охрид доби донација од 302 парчиња или над 150 литри антибактерски гел и други дезинфекциски средства за одржување на лична хигиена. Донацијата ќе биде дистрибуирана до полициските службеници во Охрид, Струга, Кичево и Дебар, кои деноноќно се на терен и несебично се ангажирани во спроведувањето на безбедносните мерки за заштита на граѓаните од ширењето на коронавирусот”, вели претседателот на ИПА за регионот на Охрид, Стефан Димоски.

Пред неколку дена, Елица Нацева од охридското село Подмоље на полицајците им обезбеди 100 заштитни маски и 200 ракавици.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive