Граѓаните беа дисциплинирани,во дебарско ограбен... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 08 април 2020
svrohrid2q.jpgИзминатово деноноќие,  во периодот од 07.00 часот на 07.04 до 07.00 часот на 08.04.2020 година, целосно се почитувала забраната за движење за време на спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19. 

Во истиот период, не се регистрирани собирања на граѓани, нарушувања на јавниот ред и мир  и сообраќајни незгоди. На 07.04.2020 година во 23.30 часот, од киоск лоциран во дебарското село Могорче, извршена е тешка кражба и одземени се седум штеки цигари. Истите, при извршен увид се пронајдени во близина на објектот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот. Освен ова, не се регистрирани други кривични дела.

 

На подрачјето на СВР Охрид, регистрирани се вкупно 627 лице што се под задолжителна мерка државен карантин (Охрид- 326, Струга- 301) кои се сместени во пет сместувачки објекти. Од нив, три лица се нови сместени во карантин во изминативе 24 часа (Охрид-2, Струга-1). Полициските службеници извршија 70 контроли на угостителски објекти.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive