За една недела без работа останале 6,6 милиони Американ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 02 април 2020
rekordni1w.jpgПовеќе од 6,6 милиони Американци останала без работа за една недела, додека економијата на САД плаќа висока цена на пандемијата на коронавирусот. Ова е двојно повеќе во споредба со претходната недела, што исто така беше рекорд за земјата.

Во последните две недели, вкупно 10 милиони Американци побарале бенефиции за невработеност.

Продлабочувањето на економската криза во земјата уследи откако бројот на заразени порасна на 216.000, додека над 5.000 луѓе починале.

Аналитичарите на Бенк оф Америка предупредуваат дека САД би можеле да се соочат со најголема рецесија во својата историја, а стапката на невработеност би можела да достигне 15%.

Ова се мрачни прогнози за најголемата светска економија, каде што стапката на невработеност се движеше околу 3%. Сепак, повеќе од 80% Американци живеат во услови на карантин, што доведе до затворање на голем број бизниси.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive