Нуркачот Паскали во снежно невреме го чистеше Езерото PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 02 април 2020

nurkac1qa.jpgНикола Паскали,нуркач од охридскиот центар за подводни активности Акватек вчера  кај месноста Сараиште од Охридското езеро за време на пролетна снежна бура вадеше отпад од езерските води.

Во Езерото влегов сам.Извадив автомобилска гуме,делови од шолја од тоалет,стари мрежи,лименки,најлонски ќеси,пластични шишиња,чаши,реквизити за плажа,вели Паскали.

 

Нуркачот Паскали е познат активист за заштита на Охридското езеро.

nurkac2qa.jpgnurkac3qa.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive