Хари и Меган се преселија во САД,Трамп вели... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 31 март 2020
ham1q.jpgДоналд Трамп изјави дека САД нема да плаќаат за обезбедувањето на принцот Хари и Меган Маркл, откако тие се доселија од Канада непосредно пред да бидат затворени границите поради кризата со коронавирусот.

„Јас сум добар пријател со него и имам голема почит кон кралицата и Велика Британија. Но, тие мора да платат“, напиша Трамп на Твитер.

Двојката изјави дека нема да бара јавни средства за своето обезбедување во САД.

На Хари и Меган утре и официјално им завршуваат кралските задолженија откако одлучија да се осамостојат од британското кралско семејство и во прв момент се населија на западниот брег на Канада.

Заедно со 10-месечното синче Арчи, тие се преселиле во Калифорнија и според американските медиуми, отсега ќе живеат во областа на Лос Анџелес, каде што Меган пораснала и каде што живее мајка ѝ Дорија Регленд.

Таткото на Хари, принцот Чарлс, минатата недела имаше позитивен тест на коронавирус.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive