Донација на маски за полициските службеници од... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 30 март 2020
ipadon1q.jpgДенес, ИПА Регион Охрид ја доби донацијата од ИПА партнерот, кафе барот „Грифон“, од 1000 високо квалитетни и повеќе наменски заштитни маски, со што, „Грифон“ најпрактично ја покажа грижата за здравјето на полициските службеници.

 

Деновиве, заштитните маски ќе бидат дистрибуирани до полициските службеници во полициските станици во Охрид, Струга, Кичево и Дебар, кои деноноќно се на терен и несебично се ангажирани во спроведувањето на бројни и сложени безбедносни мерки за заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19. Во овие тешки денови на пандемија, кога смртоносниот вирус коси низ Македонија и светот, овој хуман и солидарен гест на „Грифон“ е вреден за почит. Донацијата од 1000 заштитни маски, значително ќе придонесе за подобро опремување на полициските службеници со толку неопходните заштитни маски, ќе го зголем степенот на безбедност во нивната работа но и за зачувување на нивното здравје.


ipadon2q.jpg

 -Во своство на претседател на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) Регион Охрид но и како портпарол на СВР Охрид, искажувам јавна благодарност до нашиот ИПА пријател, кафе барот „Грифон“ Струга, за нивната вклученост во иницијативата на ИПА Регион Охрид, за набавка и дистрибуција на заштитни маски, ракавици и средства за дезинфекција, наменета за полициските службеници,вели  Стефан Димоски.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive