Луксузни модни брендови ќе прават хируршки маски PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 26 март 2020
hirurski1.jpgМодните брендови „Ив Сен Лоран“ и „Баленсијага“ ќе ги искористат своите погони за да прават хируршки маски место луксузна облека во периодот кога светот се бори со пандемијата на коронавирусот.

Нивниот сопственик „Керинг груп“ исто така вети дека ќе купи три милиони заштитни маски за француските здравствени служби.

„Ќе ги увеземе од Кина за да придонесеме во борбата против КОВИД-19“, соопшти компанијата, додавајќи и дека ќе донира пари за Институтот за биомедицински истражувања „Пастер“.

„Гучи“, исто така во сопственост на оваа групација, ќе обезбеди над еден милион маски и друг потребен материјал за италијанските болници.

Претходно, и сопственикот на „Луј Витон“ се прилагоди на ситуацијата, па почна да произведува гел за дезинфекција на раце.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive