Заменик амбасадорот на Британија во Будимпешта почина PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 26 март 2020
zamenik1q.jpgЗаменик амбасадорот на Велика Британија во Будимпешта Стивен Дик почина од коронавирус, соопшти британското министерство за надворешни работи. 37-годишниот дипломат починал вчера во Унгарија, каде што бил назначен во декември.

Со смртта на Дик, бројката на починати од коронавирус во Унгарија се искачи на 10, според податоците на унгарската влада.

„Стивен беше посветен дипломат и ја претставуваше својата земја со големи вештина и страст. Ќе ни недостасува на сите кои го познававме и работевме со него“, соопшти британското министерство за надворешни работи.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive