Како да ја одржувате хигиената на мобилниот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 25 март 2020
higiena1.jpgИ во нормални околности е добра идеја одвреме-навреме да си го чистите мобилниот телефон. Сега е мудро да го правите тоа и почесто, бидејќи коронавирусот е многу заразен, а знаеме дека на површини може да преживее и два-три дена.

Телефонот секаде го носиме со себе и цело време го допираме, па вирусот може да се пренесе и од него.

„Епл“ советува да користиме алкохолни или дезинфекциски марамчиња за чистење на телефонот. Алкохолот брзо испарува од површината на телефонот и ги убива микробите.

И вода и сапун исто така ќе завршат работа. Се разбира, не го ставајте телефонот под млаз вода, дури и ако е водоотпорен.

Ставете малку течен или обичен сапун на крпа или кујнски бришач и поминете преку телефонот, а потоа избришете го со крпа или кујнски бришач навлажнет само со вода. Можеби ќе треба да повторите неколку пати, додека не се тргне целата сапуница.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive