Полицијата во Кичево откри куршуми и дрога PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 25 март 2020
kicevo1.jpgНа 24.03.2020 година, по претходна негова согласност, полициски службеници од ОВР Кичево, извршија преглед во домот на И.З.(58) од Кичево, при што пронајдоа и одзедоа 43 куршуми од засега непознат калибар и 355 семки од марихуана. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

На 24.03.2020 година, при извршена контрола на ул.„11 Септември“ во Кичево, полициски службеници пронајдоа и одзедоа кокаин. Во врска  со овој настан, приведен и лишен од слобода е А.К.(24) од Кичево. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive