Филипче за затворањето на одделението за.... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 24 март 2020
filipce400l.jpgМинистерот  за здравство Венко Филипче кажа дека Одделението за трансфузиологија во болницата во Охрид е затворено, затоа што персоналот било во контакт со пациент кој дошол да подигне терапија преку системот Мој термин. После неколку дена се развиле симптоми кај тоа лице и сега е дефинитивно дијагностицирано за позитивно на коронавирус.

 

„Согласно контактот кој лицето го имало со сите вработени, иако не се сите вработени во висок ризик, од страна на епидемиолозите беше донесена одлука сите десет вработени, докторите и медицинските сестри и помошниот технички персонал да бидат во домашна изолација. Целосно е преземена службата за трансфузиологија која се наоѓа во Специјалната болница ‘Св. Еразмо’, што значи крвоснабдувањето во ниту една болничка установа во Охрид не е загрозено“, рече минустерот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive