Фатени ограбувачите на викенд станови и викендички PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 28 февруари 2020
kradec500.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторени 11 казнени дела  „тешка кражба“ , СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(35) како и против К.А.(48) за казненото дело „прикривање“, двајцата од Охрид.Тешките кражби, пријавениот С.Ѓ. ги извршил во периодот од 01.10.2019 до 21.01.2020 година во викенд-станови и куќи во Охрид, во приградските населби  Рача и Исток како и во викендици и хотел во близина на болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Тој користел подесен алат и физичка сила и одземал електрични апарати, бела техника, прехрамбени производи и пијалоци, уметнички слики  други предмети, кои потоа му ги давал како залог на второпријавениот К.А.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive