Новиот филм за Џејмс Бонд ќе биде најдолг досега PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 27 февруари 2020
daniel1ww.jpgНовиот филм за Џејмс Бонд ќе биде најдолг во историјата на оваа популарна франшиза.

„Не е време за умирање“, 25. филм по ред, ќе трае 163 минути, откри ланецот на киносали „Регал“, со што ќе го надмине досегашниот рекордер „Спектра“ (2015), кој траеше 148 минути.

Даниел Крег го играше тајниот агент 007 и во најкраткиот филм на франшизата, „Трошка надеж“ од 2008 година, кој траеше само 106 минути.

Крег за последен пат ќе биде Џејмс Бонд во „Не е време за умирање“, во кој главен негативец ќе биде оскаровецот Рами Малек. Светската премиера ќе биде во Велика Британија на 31 март, а во САД ќе игра од 10 април.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive