"Брегот на младоста" организира голема младинска... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
четврток, 27 февруари 2020
akcijasi1ed.jpg"Брегот на младоста" од Охрид од 16 до 24 август во Охрид организира голема младинска работна акција на која ќе земат учество над 150 акцијаши од Балканот

Зоран Стевоски,познат акцијаш информира дека  во Охрид треба  да пристигнат акцијаши од  поранешните ју-републики, но и акцијаши од Бугарија и од Албанија.Тие ќе бидат ангажирани на читење на охридското крајбрежје.вливовите на  реките и на други места околу градот.

За ваа голема работна кација акцијашите од Охрид добија поддршка и од градоначалникот на Охрид Константин Герогиески со кого денес одржаа работа средба.Локалната вети помош околу сместувањето на акцијашите,набавка на опрема.

akcijasi2ed.jpg

Последни измени ( четврток, 27 февруари 2020 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive