Хотел во Тенерифе ставен во карантин поради... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 25 февруари 2020
tenerife1q.jpgХотел во Тенерифе на Канарските Острови е ставен во карантин откако еден гостин од Италија имал позитивен тест на коронавирус.

На околу 1.000 гости во хотелот „Коста адехе палас“ им било кажано да останат во своите соби додека се спроведуваат медицински тестови, објавија шпански медиуми.

Заразениот лекар е од Ломбардија, регион каде што има најмногу случаи на коронавирус во Италија, при што шест лица и починаа.

Весникот „Ел Паис“ цитираше полициски извори кои кажаа дека здравствените власти наредиле мониторинг на гостите во хотелот. Еден од нив напишал на Фејсбук дека добил порака под вратата од собата.

„Со жалење ве информираме дека од здравствени причини хотелот е затворен. До следна информација, ве молиме да останете во собите“, стоело во пораката.

Шпанските медиуми велат дека околу хотелот се распоредени безбедносни сили за да се спречи излегувањето на гостите. Заразениот лекар е ставен во изолација во болница.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive