Откажани натпреварите од серија А поради... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 23 февруари 2020
ligai1.jpgНеколку денешни натпревари од италијанското фудбалско првенство се откажани поради наглото ширење на коронавирусот на северот на земјата. Суспензијата на дел од фудбалските мечеви ја објави премиерот Џузепе Конте.

„Суспендирани се сите спортски настани што денеска требаше да се одржат во регионите Ломбардија и Венето“, изјави Конте.

Интер потврди дека е откажан неговиот натпревар со Сампдорија на „Сан Сиро“ во Милано, а нема да се играат ни мечевите Верона-Калјари и Аталанта-Сасуоло. Одложени се и голем број мечеви од другите лиги.

Италија воведе вонредни мерки откако бројката на заразени од коронавирусот порасна на 79, а две лица починаа. Според планот, десетици градови на северот на земјата се ставени во карантин, што опфати околу 50.000 луѓе, на кои им е советувано да не излегуваат од дома.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive