Криштопанс го напушти Вардар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 13 февруари 2020
kristopans1w.jpgЕден од најдобрите стрелци на европскиот првак Вардар, Даинис Криштопанс, го напушти Скопје среде сезоната и големата криза во клубот и ќе ја продолжи кариерата во бундеслигашот Фуксе Берлин. Германскиот клуб денеска го потврди трансферот на џиновскиот летонски бомбардер, кој таму ќе ја доигра сезоната, а потоа ќе игра за ПСЖ. Даинис Криштопанс веднаш ќе има право на настан за нашиот клуб“, објави Фуксе на својата Фејсбук страница.

Над два метра високиот Криштопанс, кој одигра две и пол сезони во црвено-црниот дрес, си замина една недела по тешкиот пораз на Вардар од Кил, што му беше прв меч од продолжението на Лигата на шампионите.

Германскиот репрезентативец Кристијан Дизингер деновиве отворено прозборе за тешката финансиска ситуација во Вардар.

„Многу е тешка ситуацијата во моментов. Нема пари. Голем број играчи немаат земено плата половина година“, кажа Дизингер.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive