Соработка на Вики клубот и Ретки болести од Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 12 февруари 2020
viki1w.jpgВики клуб Охрид и Ретки болести Охрид продолжуваат континуирано во соработка. Имено, секој ден во месец февруари, како месец на ретките болести, преку Вики клуб Охрид се уредува по една статија за една ретка дијагноза на Википедија на македонски јазик

И  покрај таа активност, клубот се вклучи и во активност набоење на дланките кои симболизираат 5% на достапни лекови за ретките болести. Покрај дружењето, на членовите од клубот преку видео презентација им се доловија уште еднаш фактите и проблемите за ретките болести ширум земјата и светот.

-Од неодамна, Вики клуб Охрид стана официјален партнер и поддржувач на Светската организација за ретки болести. Се радувам што на еден ваков волонтерски начин барем малку придонесуваме во активностите на кампањата и секако продолжуваме и понатака со истото темпо- истакна Наташа Неданоска, координатор за образование на ГЛАМ Македонија во Охрид

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive