Како да се користат средства од ИПАРД програмата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 12 февруари 2020
tino1ww.jpgВо организација на меѓународната консултантска компанија “Еко Глобе“ која работи на подготовка на компании и водење низ процесот на апликација за користење на средства од ИПАРД програмата, како и целосна поддршка во текот на имплементацијата на изготвените проекти, во четврток(13.02.2020 година), во просториите на хотел“Тино“(Кеј “Маршал Тито“, 55), Охрид, со почеток од 17:00 часот, ќе се одржи бесплатна презентација која ќе се однесува на можностите за користење на средства од ИПАРД програмата.

На настанот свои излагања ќе имаат г-ѓа Даниела Спирова,Еко Глобе- Скопје, на тема:Користење на средства од програмата на ИПАРД 2014-2020 и Фондот за иновации и технолошки развој; г-дин Зоран Митрески, “ЕфиксЕлектрикал, на тема: Стандардни и хибридни фотоволтаични системи;г-динИлија Насов,“Камел Солар“, на тема:Хибридни фотоволтаични и термални кoлектори иг-дин СтојмирЃорѓијевски, “Тонко СР“, на тема: Машини за обработка на метал.

 

Бесплатната презентација има за цел да ги претстави можностите кои ги нуди инструментот за претпристапна помош за рурален развој – ИПАРД II, наменет за финансиска помош за одржливо земјоделство и рурален развој, а присутните ќе може да проследат и приказ на проектна документација, како и да се информираат повеќе во однос на целосната процедура поврзана со ваков тип на инвестиција
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive