Бесплатни консултации со тимот на Систина за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 12 февруари 2020

crven8000.jpgВо рамки на своите здравствено-превентивни активности Црвен крст Охрид во соработка со болницата "Систина Офталмологија" на 15.02.2020 година, (сабота), организира здравствено едукативен настан кој се состои во предавање и бесплатни консултации со тимот на Систина Офталмологија, на тема:

-          катаракта, што е и кои се можните решенија - со д-р Викторија Филева, 11:00 - 12:00 ч. Голема сала во Здружение на пензионери Охрид, ул. Димнитар Влахов бр. 50 (спроти Гимназија),

-          Ласерска корекција  на диоптрија - со д-р Викторија Филева, 12:30 - 13:30 ч. во Црвен крст Охрид,

Модератор на настанот е Огнен Јанески

Доколку имате проблем со катаракта, размислувате како да се ослободите од очните помагала и да гледате без ограничувања, и доколку сакате да дознаете повеќе за ласерска корекција на диоптрија и можните начини за отстранување на диоптријата, Ве очекуваме на овој настан.

Бројот на присутни лица е ограничен и затоа не се двоумете, пријавете се на тел. 070 315309, 046 261909, 070 351008 или дирекно во просториите на Црвен крст Охрид, најдоцна до петок, 14.02.2020, до 16 ч.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive