Кит Ричардс ги оставил цигарите на 76 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 07 февруари 2020
kitr1.jpgОткако пред две години престана да пие, Кит Ричардс објави дека се откажал од уште еден долгогодишен порок.

Легендарниот гитарист на „Ролинг стоунс“ објави дека ги оставил цигарите на 76 години, откако претходно кажа дека „откажувањето од никотин му одело многу потешко отколку откажувањето од хероин“.

Ричардс, кој со децении беше заштитен знак на слоганот „секс, дрога и рокенрол“, кажа дека нема запалено цигара од октомври.

„Завршив со тоа. Откажувањето од хероинот беше пекол, но краток пекол. Цигарите се секогаш тука и цело време пушиш. Едноставно ја земаш цигарата и ја палиш, без многу да размислиш за тоа. Во последниот период пред да се откажам успеав драстично да ги намалам“, кажа Ричардс.

Тој вели дека завршил со тешки работи и сега само си дозволува чаша вино со јадење или пиво-две.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive