Во Кина се зголемува бројот на починати од коронавирус PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 28 јануари 2020
korona1q.jpgБројката на починати од новиот коронавирус сега изнесува 106, а случаите на нови заразени речиси двојно се зголемени за еден ден, соопштија кинеските власти. Бројот на вкупно заразени во Кина се искачи на 4.515 на 27 јануари, споредено со 2.835 ден претходно.

Ограничувањата за патувања се затегнати и носењето маски во јавност сега е задолжително во некои градови. Градот Вухан е во епицентарот на заразата, но таа се прошири низ Кина и надвор од земјата. Вухан, и целата Хубеи провинција во која е лоциран, се практично во карантин, со забрана за транспорт во и надвор во регионот.

Коронавирусот предизвикува сериозна инфекција на дишните патишта и засега нема лек или вакцина. Најголем дел од смртните случаи се постари луѓе и луѓе со хронични болести. Вкупно 60 луѓе се пуштени од болница откако закрепнале, според кинеските државни медиуми.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive