Божиноски:Локалната не води грижа за пазарџиите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 27 јануари 2020
perbo1.jpg-Правиот пат на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески значи негрижа за пазарџиите. СДСМ се безидејни и без срам најпрво беа само промотори на затворениот зелен пазар, а сега раководството на ЈП „Градски пазар“ не може ни да го стави во функција, кажа на почетокот на денешната прес конференција портпарол на ОК на ВМРО-ДПМНЕ - Охрид,Перчо Божиноски.

-Дали градоначалникот Георгиески не чувствува ни малку жал затоа што пазарџиите мрзнат на минусни температури?

Наместо да му биде приоритет нивното сместување во пазарот, нему приоритет му беше да се прошета со поранешниот премиер Зоран Заев.

Покрај Заев без ни малку срам се прошета и со пратеничката Жаклина Лазаревска која впрочем како советник гласаше против и изградба на затворениот зелен пазар кој тогаш беше економска штета за градот.

Зарем може да се очекува од луѓе кои претходно гласале против одлуката и ја напуштиле седницата на Совет за изградба на затворениот зален пазар сега да го стават во функција?

Китењето со туѓи перја е одлика на лицемерните, неспособните и неработниците.

Охриѓани не го заслужуваат ваквиот прав пат, Охрид и охриѓани заслужуваат повеќе, порача Перчо Божиноски.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive