Патнички авион се урна во Авганистан PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 27 јануари 2020
patni1q.jpgПатнички авион се урна во источен Авганистан, соопштија властите.

Авионот се урнал во областа Дех Јак во Јази, југозападно од Кабул, изјави портпаролот на областа.

Авионот се урнал и предизвикал пожар. Првично беше објавено дека авионот е на авганистанската компанија „Ариана ерлјанс“, но од компанијата веднаш демантираа дека станува збор за нивен авион

Сѐ уште нема информации за жртви, ниту пак повеќе детали за несреќата.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive