Логото на вселенските сили на САД "украдено" од... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 26 јануари 2020
logov1.jpgДоналд Трамп на Твитер го објави логото на новоформираните вселенски сили на САД, што многумина ги потсети на „Ѕвездени патеки“.

По консултациите со нашите големи воени водачи, дизајнери и други, со задоволство ви го претставувам логото на американските вселенски сили, шестиот род на нашата величествена армија“, напиша Трамп.

Логото на вселенските сили на САД ги содржи истите елементи како амблемот на командата на ѕвездената флота од култната научно-фантастична серија.

„Очекуваме да добиеме нешто на име на авторски права“, се пошегува Џорџ Такеи, кој беше дел од оригиналната постава на „Ѕвездени патеки“.

Пентагон појасни дека американските воздушни сили почнале да го користат симболот делта уште во 1942 година.

Ова уследи откако беше обелоденето дека вселенските сили ќе носат маскирни униформи, што ги поттикна коментарите дека можеби ќе мора да се кријат во вселенски грмушки.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive