Загина кошаркарската легенда Коби Брајант PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 26 јануари 2020
kobi1w.jpgКоби Брајант, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, загина во хеликоптерска несреќа близу Лос Анџелес, потврди „Лос Анџелес Тајмс“. Во несреќата, покрај 41-годишниот Брајант, загинаа уште четворица. Со сопругата Ванеса има четири ќерки и се верува дека семејството не било со него во хеликоптерот.

Брајант, кој се пензионираше во 2016, ја помина целата 20-годишна кариера во Лос Анџелес Лејкерс и освои пет шампионски титули во НБА. Со американската репрезентација освои златен медал на Олимпијадите во Пекинг (2008) и во Лондон (2012).

Во 2018, Брајант доби Оскар за кус анимиран филм за „Драга кошарка“.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive