Од коронавирусот во Кина починале 56 луѓе,а... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 26 јануари 2020
virus1ww.jpg56 луѓе починале од коронавирусот од 1,975 случаи, објавија државните кинески медиуми, повикувајќи се на Националната здравствена комисија, додека заразата со болеста со симптоми како пневмонија продолжува да се шири. Според државната кинеска агенција, бројот на случаи вклучува и 324 луѓе во критична состојба.

Најголем дел од починатите досега од коронавирусот се пациенти во доцните 50-ти постари, меѓу нив и доктор кој лекувал пациенти со вирусот. Кинескиот претседател Ши Џинпинг вчера кажа дека Кина продолжува да се соочува со тешка ситуација додека владата се обидува да го спречи ширењето на заразата со серија мерки за ограничување на движењето на граѓаните.

Од денеска, патниот сообраќај во Вухан, епицентарот на заразата во централна Кина, ќе биде ограничен. Автобуси нема да смеат да влегуваат и излегуваат од престолнината Пекинг. Сите групни патувања, исто така, се суспендирани на неодредено за да се спречат луѓето да патуваат.

Случаи се пријавени и во Јапонија, Јужна Кореја, Тајван, Тајланд, Виетнам, Саудиска Арабија, Сингапур, САД, Франција и Австралија.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive