Во Кина настапи годината на стаорецот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 25 јануари 2020
staorec1q.jpgКинезите ја пречекуваат својата нова година.

Освен што означува старт на нова декада, 2020 е Година на стаорецот во кинеската астрологија. Стаорецот е прво животно во 12-годишниот кинески хороскоп и познато е дека тие се паметни, прилагодливи, снаодливи и љубопитни, што оваа година ја прави одлична за нови искуства и можности за успех.

Секое животно се поврзува и со петте природни елементи, па 2020 ќе биде година на металниот стаорец, што го прави уште посилен, попосветен и порешителен.

ВРСКИ

„За оние кои се во романтична врска, Годината на стаорецот може да донесе повеќе расправии од обично. Но, не очајувајте, овие конфликти би можеле да бидат позитивни зашто можат да ја зацврстат врската и да донесат вистински промени во неа. Како, брак, на пример“, вели Мастер Чанг од Центарот за метафизика и астрологија од Хонгконг.

ЗДРАВЈЕ

Оваа година ќе биде поенергична за повеќето хороскопски знаци, особено зашто во природата на стаорецот е постојано да се движи и да биде зафатен. Додека бркате нови можности за успех, водете сметка за исхраната и посветете време за квалитетен одмор.

КАРИЕРА

За повеќето хороскопски знаци, 2020 ќе биде година на трансформација и напредување во кариерата, но не без напорна работа. Пристапувајте им на сите проекти со упорност, прецизност и посветеност и преземајте ризик кога е неопходно.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive