Единствениот црн лебед изчезна,па мистериозно се... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 22 јануари 2020

lilit3q.jpgЕдинствениот црн лебед во Охридското езеро ,познат како Лилит мистериозно исчезна пред неколку околу една година ,но исто така мистериозно се појави веднаш по Водици.

Сакајте ги животните. Ним Господ им подарил зачеток на мисла и тивка радост. Не нарушувајте ја таа мисла, не мачете ги, не одземајте им ја радоста. Не противете се на Божјата намера." - Ф. М. Достоевски.Ден после Водици, се случи чудо: се појави Лилит, здрава, права, порасната”,напиша на својот Фејсбук професорот Зоран Тунтев.

 Во Охрид како донација од Зоолошката градина од Белград беа донесени два црни лебеди.Лебедот Адам одлета во непознат правец ,а Лилит остана но набргу ја снема..за повоторно да се појави пред неколку дена.

 lilit2q.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive