Шарапова ја чека неизесна тениска иднина PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 21 јануари 2020
sarapova12.jpgМарија Шарапова призна дека нејзината тениска иднина е неизвесна откако загуби во првото коло на Отвореното првенство на Австралија, поради што ќе падне под 350. место на ВТА-листата.

Некогашната најдобра светска тенисерка загуби од Дона Векиќ со 3:6, 4:6, по што кажа дека не знае дали и следната година ќе игра во Мелбурн.

„Не знам дали ова беше мојот последен настап во Мелбурн. Тешко е да се каже што ќе се случува за 12 месеци. Среќна сум што можев да бидам овдека оваа година“, изјави 32-годишната Русинка, која својата единствена титула на Австралија опен ја освои во 2008.

Шарапова, која го играше првиот меч од септември, трипати по ред губи во првото коло на гренд слем турнирите, но ова ѝ беше најрана елиминација во Мелбурн од 2010 година.

Таа е една од малкуте тенисерки кои ги имаат освоено сите четири гренд слем турнири и нејзиниот пад почна во 2016 година, кога имаше позитивен допинг-тест токму на Австралија опен, за што доби 15-месечна суспензија. Оттогаш, најдобар резултат ѝ е четвртфиналето на Ролан Гарос во 2018.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive