Ограбена аптека,се запалило возило на "Туристичка" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 21 јануари 2020
kradec500a.jpgБурно деноноќие во Охрид.Ограбена е аптека,горело возило на "Туристичка"

На 20.01.2020 во 18.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека во аптека на ул. „Сирма Војвода“ во Охрид, едно лице со закана кон вработената, одзело пари од касата. На местото на настанот, по овластување на Јавен обвинител, увид извршија полициски екипи. СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

На 20.01.2020 во 23.50 часот, Д.С.(48) од Охрид, во полициска станица пријавила дека додека го управувала своето патничко возило „форд ка“ по бул.„Туристичка“ во Охрид, настанал пожар во предниот дел од автомобилот. Со интервенција на Територијалната противпожарна единица Охрид, пожарот е целосно изгаснат.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive