Кај кои вработени во локалната падна паричката за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 14 јануари 2020
parickal1.jpgТрадиционалното одбележување на Василица во локалната самоуправа, годинава најсреќно беше за Илија Козомора и Јане Баткоски, кои се новите кумови.

 

parickal2.jpgМанифестацијата ја одбележа и пензионирањето на еден од кумовите, Весна Митреска, на која старите кумови во име на сите вработени и посакаа долговечен и среќен пензионерски живот, што беше поздравено со аплауз од присутните.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive