Инциденти во струшко и во Вевчани PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 13 јануари 2020
tepacka1qq.jpgВо очи на Стара нова Година се случија два инциденти во струшко и во Вевчани. На 13.01.2020 во полициската станица Струга пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со загрозување на сигурноста, случено во струшкото село Радолишта, извршено од М.Х.(43) врз Л.Х.(19). М.Х. е приведена и по целосно документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.


На 13.01.2020 година во 01.20 часот во Вевчани, нарушен е јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка помеѓу Ј.А.(21) и А.А.(20), двајцата од Струга. Тие се приведени во полициска станица и по целосно документирање на настанот, ќе им биде поднесена соодветна пријава.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive