Нуркачите од "Амфора" запалија Василичарски оган на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 13 јануари 2020

staran2q.jpgНуркачите од Нуркачкиот центар “АМФОРА” од Охрид на нескојдневен и атрактивен начин ја најавија Стара нова година.

Кај Музејот на вода на три метри далбочина во Охридското езеро  тие го запалија традиционалниот оган.

 staran3q.jpg

Со ова нуркачитеод “АМФОРА” на православните христијани им ја честитаат Стара нова годинаи Василица и се вклучуваат во организација на Охрид во празнувањето напретстојните празници Богојавленије - Водици и Св Јован крстител- Денот на рибарите.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive