Шакира се плаши од брак и поради тоа... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 12 јануари 2020
sakira1000n.jpgПоп пејачката Шакира вели дека се плаши од брак и тоа е единствената причина што и по десет години врска не се омажила за шпанскиот фудбалер Жерард Пике.

Не сакам тој да ме гледа како сопруга. Сакам да ме гледа како девојка, како љубовница. Сакам да го држам цврсто на земја“, кажа Шакира во интервјуто за магазинот „Ола“.

Четириесет и двегодишната Шакира го запозна десет години помладиот Пике на снимањето на спотот за песната „Waka Waka“, која беше химна на Светското фудбалско првенство во 2010 во Јужна Африка.

Не бев фан на фудбалот, не знаев кој е Пике. Кога го погледнав спотот, забележав колку е сладок и потоа некој конечно нѐ запозна“, вели таа.

Иако никогаш не се венчаа, од нивната љубов произлегоа две деца: Милан, кој наскоро ќе полни седум години и четиригодишната Саша.

Пред Пике, Шакира 11 години беше во врска со аргентинскиот адвокат Антонио де ла Руа.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive