По поразот од Чешка следи потежок пат на ЕП... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 12 јануари 2020
ceska220k.jpgМашката ракометна репрезентација си го усложни пласманот во втората фаза од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска откако во драматичен натпревар со Чешка загуби со 27:25.

Во услови кога двете првопласирани селекции од секоја група одат понатаму, Македонија во вторник во Виена (18:15 часот) ќе мора да брка победа против домаќинот Австрија.

По сосема солидното прво полувреме за избраниците на Данило Брестовац, Чешка направи целосен пресврт во играта на стартот на вториот дел, за што клучна беше серијата од 5:0. Македонија, чии голмани на оваа средба беа незабележителни, за разлика од Чехот Галија, искористи две ситуации кога противничкиот табор имаше исклучен играч за да фати приклучок во последните минути, но немаше доволно поединци на ниво на Кире Лазаров.

Зицерот што го промаши Никола Маркоски на една минута до крајот ни ги уништи и последните шанси макар и за голем бод.

Последни измени ( недела, 12 јануари 2020 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive