Украина падна во последната секунда на ЕП во ракомет PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 11 јануари 2020
kire1w.jpgМашката ракометна репрезентација по голема драма во последните десет минути ја совлада Украина со 26:25 на стартот на Европското првенство, чии домаќини се Австрија, Шведска и Норвешка.

Избраниците на Данило Брестовац играа сигурно во поголемиот дел од средбата, особено во одбрана, но на крајот им требаше гол на капитенот Кире Лазаров во последната секунда за да дојдат до првата победа во Виена.

Македонија постојано одржуваше предност од три-четири гола сѐ до 50. минута, кога Украинците првпат успеаја да израмнат и потоа благодарение на неколкуте одлични одбрани на Митревски останавме во игра за победа. Тоа беше потврдено со ударот на Лазаров на самиот истек на средбата.

Вториот меч Македонија го игра в недела, а противникот е Чешка (16 часот).

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive