Пенис-риби прекрија плажа во Калифорнија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 14 декември 2019

cudni1ww.jpgИлјадници суштества што наликуваат на пенис се пронајдени насукани на плажа во Калифорнија. Овие пулсирачки суштества се всушност еден вид дебели црви, велат научниците, но често ги нарекуваат пенис-риба.

Овие црви се закопуваат длабоко под површината на песокот, но неодамнешното невреме ги исфрлило надвор, па плажата Дрејкс, 80 километри северно од Сан Франциско, беше преплавена со нив.

Да, физичкиот изглед на овие дебели црви доволно кажува. Но, тие се совршено обликувани за живот под земја“, појасни биологот Ајван Пар.

Тој додава дека се пронајдени фосили од овие црви стари 300 милиони години, а нивниот животен век може да биде и 25 години. Друг вид на вакви црви важи за деликатес во некои земји, како Јужна Кореја.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive