Од Студенчишкиот канал изваден бродот "Лихнида" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 13 декември 2019

lihnidaizvadena2q.jpgВо Охрид  вчера беше изваден  бродот „Лихнида“ кој деновиве пропадна  во Студенчишкиот канал и од чиј резервоар се излеа поголема количина на нафта. Поради опасност од натамошно загадување на каналот, екипа на Капетанијата од Охрид организираше акција за вадење на бродот,пишува  најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.

 

„Бродот сега е во делот од каналот каде се пловилата на АРСМ. Отстранета е опасноста од натамошно загадување на Студенчишкиот канал. Ни претстои вадење и на останатите стари бродови кои се закана за екологијата”,вели капетанот на Капетанијата на македонските пристаништа Горан Устијановски.

Студенчипшкиот канал стана место каде што е собрани старите пловни објекти во Охрид.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive