Инциденти во Охрид и во Струга PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 12 декември 2019
svrohrid2q.jpgСВР-Охрид денес соопшти за неколку инциденти во Охрид и во Струга. На 11.12.2019 година во 02.40 часот, во СВР Охрид приведен е А.С.(35) од Охрид кој претходно на улицата „8 септември“ го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и насилно однесување кон Д,М.(42) од Охрид. По целосно документирање на настанот, против А.С. ќе биде поднесена соодветна пријава.На 10.12.2019 година околу 15 часот, на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од неколку малолетни лица  од струшкото село Ливада врз 15 годишно момче од Струга. Полициската станица од Струга презема мерки за целосно расчистување на настанот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 05.12.2019 година, во Полициската станица Охрид, пријавен е нарушен јавен ред и мир со агресивно однесување и упатени закани од С.Д.(52) од Охрид кон повеќе службени лица вработени во општина Охрид.. Тој, од нив побарал да му бидат дадени на увид службени документи и откако бил препратен во одделението за информации од јавен карактер, со викање, навреди и закани се обидел да изврши присилба загрозувајќи ја нивната безбедност. Пријавениот е повикан во полициска станица и против него, според Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, се поднесени барања за поведување прекршочна постапка. 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive