Срамота и греота е што фрлате во Езерото, вели... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 08 декември 2019
kazancinja1qaa.jpgПри денешното нуркање охридскиот нуркач Никола Паскали на езерското дно наиде на две метални казанчиња за тоалет  од производители од бившата федерација,голема најлон ќеса полна со отпад.

Овие реткости нуркачот ги најде кај месноста Сараиште во стариот дел на Охрид на околу 200 метри од брегот и на длабочина од 3,5 метри.

 kazancinja1qa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Ке ве замолам, немојте да фрлате отпад во езерото, срамота и греота е”,напиша на својот Фејс профил нуркачот Никола Паскали  од нуркачкиот центар  “Акватек”.

 

Паскали е познат во јавноста како човек кој ја подигнува еколошката свест на охриѓани преку објавување на фотки кои укажуваат колку е загадено Охридското есеро.

kesa2qa.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive