Во вила на Малдиви може да спие под вода PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 04 декември 2019
podvodav1a.jpgЛуксузна вила на Малдиви располага со подводен апартман налик на аквариум, каде што гостите можат да уживаат во морскиот свет додека престојуваат. ој е дело на локалниот архитект Ахмед Салим, кој се здружи со едно њујоршко студио за да ја дизајнира приватната вила „Мурака“ на островот Рангали, кој е во составот на Малдиви. Подводниот апартман од 100 квадратни метри е окружен со ѕидови од органско стакло дебели 17 сантиметри.

„Малдиви се познати по своите чисти плажи и море. Погледот на океанот одзема здив, но тоа е само половина од убавината на Малдиви. Другата половина се наоѓа под површината на морето. Таму е цел екосистем што вреди да им се покаже на посетителите без да мора да нуркаат. Во овој апартман буквално можете да се почувствувате како дел од морето“, вели Салим.

„Мурака“, што во превод значи корал, може да се изнајми за 22.000 долари за ноќ. Во понудата се вклучени и готвач и приватен брод за истражување на островот.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive