Потона брод во Студенчишкиот канал,нафта се... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 04 декември 2019

potonatbrod1eqq.jpgВо Студенчишкиот канaл денес потона брод  од чиј резервоар се излеја поголема количина на нафта која плива по водата.Од Капетанијата на македонските пристаништа велат дека станува збор за стариот брод Лихнида кој долго време е зактовен во каналот.

Екипи од Капетанија излегоа  на терен кои треба да го подигнат  бродот..Тоа е пловен објект кој долго време не е одржуван и досега требаше да биде изваден од Студенчишкиот канал”.вели капетанот на Капетанијата Горан Устијаноски.

 Од Капетанијата велат дека треба  да се направи план за подигнување од каналот на сите бродови кои се тамо закотвени,а кои претставуваат потенцијална опасност за  Охридското езеро,бидејќи каналот директно се влева во него.

potonatbrod1eq.jpg

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive