Женски хор A Cordis ќе има прв настап пред... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
ЛошОдличен 
вторник, 03 декември 2019
cardis1q.jpgЦрвен крст Охрид, а воедно и градот Охрид  е побогат за уште една музичка содржина. Деновиве во рамки на Црвен крст Охрид започна да делува женскиот хор A Cordis. Петнаесет дами под водство на диригентот професор Билјана Николоска,  секој понеделник со своите прекрасни гласови, изведуваат познати музички дела подготвувајќи се за својот прв јавен настап кој со нетрпение го очекувамего за Новогодишните празници
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive