Голем успех на охридските гимназијалци во месецот на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 02 декември 2019
uspeh1w.jpgПо повод “Ноември-месец на науката” кој секоја година традиционално се одржува во зградата на Природно-математички факултет во Скопје, и оваа година на 30 Ноември се одржа натпревар во експерименти за учениците од средно образование од областа на природните науки.

На натпреварот учествуваа тимови од охридската Гимназија од областа на Биологија и Географија.

Од областа на Биологија ученичката Дарија Крлевска од I год. ја освои првата награда под менторство на професор Николина Трпоска.

Втората награда ја освои ученичката Викторија Војдиноска од II година под менторство на професор Николина Трпоска.

uspeh3w.jpg

Третата награда од областа на Биологија ја освои ученикот Огнен Секулоски од III година под менторство на професор Марија Питошеска.

 

Од областа на Георгафија трето место освои ученичката Анамари Крстевска од III година под менторство на професор Менка Ѓореска.

 

Исто така на настанот учествуваа и ученици во слободни активности од областа на Биологија кои се здобија со сертификати за учество на настанот.
Последни измени ( понеделник, 02 декември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive