Тешка сообраќајка на патот Охрид-Свети Наум PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 01 декември 2019
policija11.jpgНа 30.11.2019 година во 13,10 часот, на регионалниот пат пат Охрид- Св.Наум кај населбата „Лагадин“, случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките автомобили со охридски регистарски ознаки „Спарк“ управуван од Е.Т.(27) од Пештани и „Сеат Ибица“ управуван од А.З.(24) од Охрид. Притоа, со телесни повреди се здобиле возачот на второто возило како и малолетник, сопатник во првото возило. Двајцата се пренесени во Општата болница во Охрид каде се констатирани телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршија полициски екипи.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive