Експерт за перење пари уапсен за перење пари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 20 ноември 2019
ekspert1q.jpgАмерикански професор кој напиша книга за организиран криминал и важи за експерт за перење пари и корупција во Јужна Америка е уапсен под обвинение дека перел пари во Венецуела.

Седумдесет и тригодишниот Брус Бегли бил пуштен на слобода со кауција од 300.000 долари откако се појавил во федерален суд во Мајами. Професорот на Универзитетот Мајами се соочува со две обвиненија за перење пари и заговор, за што би можел да добие 20 години затвор.

Бегли е коавтор на книгата „Трговија со дрога, организиран криминал и насилство во Америка денес“, објавена во 2015 година и претходно неколку пати како експерт сведочел во Конгресот и суд.

Шефот на њујоршкиот оддел на ФБИ Вилијам Свини изјави дека Бегли профитирал од тоа што помагал на други да ги прикријат своите криминали преку перење пари.

Последни измени ( среда, 20 ноември 2019 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive